Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 20 от общо 43

Тема: Флорида

sui generis Аватара на Kремена
    там където от чешмите тече шоколад, а парите растат по дърветата
    Блог публикации
    1

=> одобрявам | не одобрявам

Флорида

Остана още един месец!

Кой е бил там, кой може да даде някакъв съвет, да обърне внимание на нещо важно, интересно, заслужаващо си?

Кацаме в Маями, там, т.е. на Miami Beach, сме три нощи, след което взимаме кола и започва обиколката, две седмици! От сега "зна(е)м" обаче, че тази част на Америка не може да бъде сравнена със Западното крайбрежие. Дано не се окаже "скучна".

Та, благодарна съм за всякакви включвания.
    I'm neither your mirror, nor you are my psychologist!

Нов потребител Аватара на cristoivanov

1 от 1 потребители одобряват мнението. => одобрявам | не одобрявам

За: Флорида

Блог публикации
    1

Блог публикации
    1

7 от 7 потребители одобряват мнението. => одобрявам | не одобрявам

Good morning на всички c второто кафе (тук е 10.05) в Starbucks на Ocean Dreave, Miami Beach! Първото изпих вече в стаята на хотела, в която има Nespresso машина, халелуя
    Полета беше.... дълъг

Времето е топло, слънчео, и духовито, хората тичат наоколо с кучета, без кучета... , клишето е пълно.

bye, bye

Блог публикации
    1

6 от 6 потребители одобряват мнението. => одобрявам | не одобрявам

Днес тръгваме да обикаляме Флорида. Първите ни спирки са Key Largo и Key West. Вчера взехме колата, и след като половин час карах на 1ва :haha::haha::haha:, си спомних как човек кара автомат

За сега всичко тук е малко или повече по-"различно" от Западното крайбрежие, само табелите подсказват, че човек е в САЩ
    - наоколо има камери, усмихвайте се! (табела в магазин, искаща да каже: не смейте да крадете )
    или
    - служителите са длъжни да си измият ръцете със сапун, преди да се върнат на работа (табела в тоалетните на ресторантите)

с нетърпени очаквам следвщите 10тина дни, on the road.

Цветята ще спасят света! Аватара на Tzena

Амииииии......аз ти казах, Куба е в Маями!
    Но това е друга тема.......сега да си изкарате чудесно и ни зарадвай с екзотични снимки.....и коктейли!!!

Блог публикации
    1

update

О, в какъв хотел попаднаме в Key West не беше истина, но ще разкавам като се върна.
    Вчера бяхме в Fort Lauderdale , сега пиша от Tituswille, утре ще посетим Cape Canaveral, след това тръгваме за Orlando, където ще сме повече дни, че Мickey Mouse иска време , след което продължаваме за Gulf of Mexico, преди да се върнем в Miami, за final shopping

Блог публикации
    1

4 от 4 потребители одобряват мнението. => одобрявам | не одобрявам

Mini Mause я видях за първи път, на живо, преди 10тина години, не е мръднала Не е честно! Искам да знам какво ползва госпожата, за да се консервира така

Блог публикации
    1

Наздраве с Mojito

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	IMG_2106.jpg
Разглеждания:	69
Размер:	95,0 КБ
ID:	915

We are feeling goоооod

Име:	IMG_2116.jpg
Разглеждания:	69
Размер:	93,5 КБ
ID:	916

Утре пътуваме за Gulf of Mexico От там, на път обратно за Maimi, ще минем през Everglades, ако не пиша значи ме е изял крокодил

Блог публикации
    1

Име:	IMG_8597.jpg
Разглеждания:	63
Размер:	62,3 КБ
ID:	918

Поздрави от плажа с най-финният пясък на света - Siesta Beach! Страхотен - като пудра!

Кремииииии ... да не се загубихте?
    Тая ваканция няма край.
    Чакам с нетърпение да се обадиш като се приберете.

Блог публикации
    1

4 от 4 потребители одобряват мнението. => одобрявам | не одобрявам

хехе, черен гологан губи ли се?

Върнахме се преди малко, вчера темепературите бяха около 33 градуса, сутринта като кацнахме в Цюрих 0 Не можах да спя - както винаги - в самолета, и сега съм като парцал, но в никакъв случай не трябва да полягам до вечерта. Целта е да издържа до 21 часа .

Забелязала съм, че като се върна от някъде, в първите часове и дни гледам "с очите свикнали от там" и правя сравнения, или търся какво впечатлява туриста от там, тук.
    Студ, мъгла, планини, чисто влакче, минаващо през пространства понякога толкова широки, колкото горе-долу коридора в хотела ни....

Айде чао за сега! Ще трябва да се аклиматизирам , и да си събирам акъла да разказвам.

Добро утро на Швейцарска територия!
    Кога стана днес?
    Успя ли да се аклиматизираш ... в мъгла, хлад и заснежени върхове?

Блог публикации
    1

Цитирай Първоначално написано от Alice Виж мнението
    Добро утро на Швейцарска територия!
    Кога стана днес?
    Успя ли да се аклиматизираш ... в мъгла, хлад и заснежени върхове?
    Изнендващо добре спах, легнах малко след 21 часа и станах в 8. Браво на мен! Обаче умирам от студ!

Блог публикации
    1

Да почиваме тази година във Флорида изобщо не беше в резултат на някакво "дългогодишно" плануване. Особено имайки в предвид, че след има няма един месец пак ще сме в Щатите . В началото на годината смятахме да ходим някъде на Изток - Бали, Тайланд.. някъде там. Изведнъж обаче, този хип с американският долар ни обхвана и нас, и след като трябваше да си сменя и отпуската през ноември, решението -> Флорида = долари и топъл климат, - бързо беше взето. Ноември е един от най-хубавите месеци за почивка там, казват в Европа, вали малко, температурите се издържат, влажността на въздуха "намалява", комарите поизчезват, а и е "извън сезона", което се отразява не само на цените на хотелите, а преди всичко на заетостта им .

Плануването както винаги беше задача на М, и той беше доста притеснен, че "няма да ми хареса", няма да ми хареса така както тогава в Калифорния. Флорида е различна, и макар и "също Америка" с всичко впечатляващо, която тази държава предлага, едно "й липсва" - подготвяше ме той упорито - "липсва й онази вземаща ти дъха природа, онова невероятно разнообразие, което предлага Западното крайбрежие". Не знаех какво да очаквам - скука, еднообразие, нищо особено, никакви впечатления??!?!?

Тръгвам почти "неочакваща", просто на ваканция. Самата аз не искам да си позволя да тръгна с нагласата и настроението, че "няма да е така хубаво", нещо, което може да провали и най-хубавата почивка.

Полета натам е по-дълъг от обратният, вероятно се лети срещу вятъра. 1:1, така беше и към Калифорния. Излитаме и кацаме близо 10 и половина часа по-късно в Маями. Минаването през паспортният контрол ми се струва "по-различно", около себе си чувам предимно испански, а хората (персонала) ми изглежда повече на някакви "латинос" - ниски, мургави, и с типичните черти.
    Не ми трябват много дни за да осъзная, че в Маями, и Флорида изобщо БЕЗ испански си "загубен", това там е нещо като втори "официален език", всичко има на него - телевизия, радио, вестници, и се говори почти навсякъде. Разбира се човек "няма проблеми с английски", стига да разбира какво му говорят. Боже, Боже - докато в Калифорния си мислех, че имат само по няколко горещи картофа в устата , то тук към горещите картофи май са прибавени и една дузина дъвки С течение на времето се научвам да се съсредоточвам в думата, а не в израза като цяло. Ако разберем - разберем, ако не - гледаме "тъпо", докато поизвадят някоя и друга дъвка и оставят не повече от един картоф!

Все пак всяка паспортна проверка минава все някога. Задължителната снимка, отпечтък и айде - на ваканция!

Още в самолета ни предупреждават, че снимки на летището са забранени. Защо - нямам идея?! Аз обаче съм "невменяема" и се монтирам пред светещо табло на което пише: Wellcome in Miami да запечатам за поколенията си стъпването ма Флоридианска земя, не минава и миг и някакъв чичка - трупър не знам си какъв - ми казва нещо като "нуоуоууу фуотоуус", предполагам , не ме гледа много мило де, та между избора: снимка и ваканция "на топло" , или без снимка, ама излизане най-после на въздух , ние се решаваме за второто.

В Маями е някъде към 17 часа местно време, но вече се свечерява. Залеза на слънцето там е доста рано. Май в темата за смяната на часа четох, че амитата не сменяли часовете лято/зима - не знам за на други места, но във Флорида го сменят! "По никое време", средата на ноемрви и те връщат часовниците с един час, та следващият уикенд "спечлихме един час", е кой ти го дава?! Та докато излезем, вземем такси и се придвижим си стана направо тъмно, макар и още рано.

Движение, движение, 100 платна , светлини, от ляво down town с небостъргачите, сомбрерото - таксиметров шофьор не гъква през цялото време, вероятно не знаещ все още английски, но в последствие, вече ориентирани, осъзнаваме че не ни е "прекарал" дори и с една пресечка в повече моткане за повече пари. Въобще в Америка, поне аз каквото съм преживяла - много коректно отношение към незнаещи, неориантирани. Ще ти помогнат, но няма да те излъжат! Нещо което в Европа го няма на повечето места, а те померишат, че не знаеш, не си от тук и си за малко, ще те натоварят поне с един нежелан "sightseeing", a нищо чудно и с повече.

Та подкарва ни човечеца към Miami Beach. А Miami и Miami Beach си го представете нещо като Варна и Златни пясъци, само по-хубаво! Много по-хубаво! А и Маями Бийч е на остров.

С пристигането следващите три денонощия, и последните две нощи ще прекарaме в

The Tides

Хотелът е на Ocean Drive, култув, с може би едни от най-добрите рецензии от гости, и скъп. За хотелите ще пиша отделно, но да си кажа от самото начало - в Америка има едно правило, според мен - ако искаш да ти хареса престоя като цяло, и да не се върнеш с поне 20тина килограма повече около ханша то
    • отсядай в по-скъпи хотели (не е задължително да са от сорта на този, но ще уточня, какво имам в предвид)
    • яж в ресторанти, които не избираш само според цената

Така гарантирано впечатленията няма да бъдат (ненужно) помрачени! Но на тази тема ще се върна!

Някакво дребно мъжле се представя за нашият "пърсанал асистант" (на другият ден май вече не знаеше ). поднася ни по един коктейл, размятме багажите из "безкрайната стая" и

ВАКАНЦИЯТА МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ!

Разбира се веднага се спускаме по Ocean Drive. Гърми музика, светлини, много туристи, млади хора, местни йо-менс, а и е Халоуин - всякакви маскирани. Вечеряме в някакъв ресторант наоколо - не сме доволни, но на нас това обикновено винаги ни се случва в началото, докато се окопитим и опознаем околността, или започнем да питаме.
    Има и вятър, макар и (все още) лек, който през следващите дни и седмици ще е "тема" и често ще ни фучи около ушите, което прави за нас задължително гледането всяка вечер на hurricane tracking по местните телевизии. За наша "радост" няма опасности за Флорида, но докато бяхме там, мина някакъв из щатите малко по-отгоре, имаше даже жертви.

Лягаме си по някое време, за да се събудим на другата сутрин - поглеждаш през прозореця и вместо планини, виждаш палми, искрящ океан, "облещено" слънце, пясъчна ивица широка няколко стотин метра . "Сутринта" ли казах??! Не знам даже дали се беше съмнало! Но това е положението винаги първите дни - джетлега си казва своето. Скоро все пак Маями Бийтч се събужда и той, най-върлите се спускат да тичат по брега - както съм писала в първият си постинг от там - кой с куче, кой без куче, кой с дете и с куче , но всички задължително със слушалките, и с вероятно измерващи изгорените калории апарати на бицепсите. Нещо трябващо им! Във Флорида видях "легендарният дебел американец" и то в изобилие, много дебели, грозно дебели видях! По този въпрос обаче мисля, че стигнах окончателно до заключението - колкото "по-нисша социална прослойка, толкова по-дебели, безформени" .

Първият ден сме още без кола, взехме я на вторият. Първият ден е посветен на МБ. Всичко е наоколо, всичко може да се обиколи пеша. МБ не е "опасен", в смисъл знае се, че Маями е пълен с латинос, вече и с китайци, което не го прави много безопасен вечер. Войните там между нарко босове не са безисвестни. Ние обаче се чувставахме сигурни, полиции с различни наименования са буквално навсякъде, но не натрапчиво. Има много движение, туристи, местни - не станахме свидетели на нищо смущаващо. Все пак човек трябва да знае - даун таун и литъл хавана - след здрач! - не са местата, които са за препоръчване.

Ocean Drive е на South Beach, щот има и North Beach. На Ocean Drive всичко е в световно известният Art Deco Style, къщите са в - да го нарека - някакъв колониално-модерен стил, и задължително боядисани в някакъв пастелен цвят. Ако той липсва, както беше нашият хотел например, то за да се вписва в пейзажа, вечер включват разни цветни прожектори. Ocean Drive е "стъргалото" - мотото е "да те видят и да бъдеш видян"! Кръчма до кръчма, хотел до хотел (апропо мислех, че ОD е много дълъг, нищо подобно, не съм много добра в измерването "на око", ама не е дълъг, особено "по американски".) Мен ако пита някой там най-много за коктейл, и пак мен ако пита някой един! to share, че са обикновено в едни огромни чаши и на тая жега колко му трябва на човек?!?. Вечеря след това някъде "по-назад", не само че избора е по-голям, според мен, а и цените са по-хуманни.

Следващата успордена улица на Ocean Drive е Collins Ave, също много приятна за разходки, с много магазини (там е например единственият ауторизан магазин на UGGs в цяла Флорида! , ако не са го закрили след нас, хахаха). Следващата успоредна е Washington Ave и там човек вече е леко при аутсайдерите .

Също разходки за препоръчване са на Lincoln Road и Espanola Way - перпендикуляри на Ocean Drive, с много приятни завдения и ресторанти.

Key Biscane е също на остров, малко по-южно от Miami Beach. Честно = дали сте на MB, KB, или който и да е друг бряг или остров, поне на човек като нас - турист, трудно се отдава да разграничи ясно.

Въобще в следващите дни щях да осъзная, че градовете наоколо, ако са не брега за доста островни и свързани с континенталната част ако мога така да се изразя, посредством мостове. Много от градовете напомнят Венеция "под голяяяямоооо увличитлено стъкло", с канали, канали... - служещи им за улици, т.е. придвижват си се хората кой с лодка, кой с ЯХТА вери биг сайз! Много мостове видяхме и минахме! - евала! Нали казват, че състоянието на една държава са познава по пътищата й - мале какви пътища и какви мостове са построили тия хАмериканос - не е истина! Та не я разбрах тая много с кризата, и какво ще правят като им свършат доларос!!???

Посетихме и даун таун... не ме впечатли особено, айде бе, виждали сме и по-високи къщЯ!

И така, след три дни Маями -> on the road, почти точно както е нарисувано по-горе в постинга. За тези части на Флорида - по-късно!
    Последна редакция от Kремена : 19-11-2011 в 11:25

Блог публикации
    1

Току що разглеждах снимките...

Та, на четвъртият ден рано, рано потегляме към Key West. Този преход, както и последният път на завръщане от Naples към Miami са т.д.к. "най-дългите", траят малко над два часа. Да, разстоянията във Флорида са малки, за две седмици и половина минаваме има няма две хиляди километра, "нищо" за Америка.

"Ключовете на Флорида", Florida Keys - така и не разбрах със сигурност защо така са наречени, са островната група, отбелязваща най-южната част на САЩ. Много острови, над 40, които са накачени един след друг. Там е един от най-големите коралови рифове в света. Някой са съвсем малки и необитаеми, други са "легендарни", ще спомена "само" Key Largo и Key West - и това не ми стана много ясно защо - West, след като на него е отбелязна най-южната точка на САЩ.

На първият Key Largo отново станахме свидели на способността на американеца да прави "сензации и туристически забележителности от "нищо-то"". Там, в някакво кръчме, което в Европата отдавна щеше най-малкото да е ремонтирано/модернизирано, ако не и съборено , са снимани кадри от филма Key Largo с Humphrey Bogart. Факт достатъчен всеки турист, включително и ние, да се запечата пред или в него, с или без някакво подобие на кафе. Е, може и бира, разбира се. Но, това е!, там... А и от там започва Overseas Highway, иначе наистина впечатляващ Highway, не рядко с по няколко платна въпреки малкото - за американските разбирания - земя, и много мостове, свързващи островите.

Апропо Highway-с, някаква много странна система на заплащане. Мине не мине кабинки, с цена между .25 цента (??!?!??) и долар и нещо. Верно много коли минават, ама според нашите "швейцарско-финансови мозъци" , цени напълно НЕдостъчни да покрият разноските за подръжка на пътищата. Ама те си знаят.

Та минаваме ние по всички мостове, от дясно Атлантическият океан, от ляво Мексиканският залив - красота! "Последният", така по-известен, защото има и по-нататък, но достижими само по вода, е Key West, където ще останем следващите две нощи. Помня, когато попаднах преди години на Venice Beach, колко бях "разочарована". От местата "един път и никога повече"! Нещо подобно, макар и не чак в тази степен, бих казала и за Key West. Макар, че веднага искам да уточня, може би имаше някой неща, независещи от острова, които ме карат да не остана особено впечатлена.

Първо, по препоръка на местното туристическо бюро, отсядаме в лесбийски хотел. И до днес не мога да си обясня защо тая госпожа, след като ни вижда че сме явно хетеросексуално ориентирани, ни "квартирува" там. И да ви кажа, след това "преживавяне" повече никога не прибягнахме към услугите на тези бюра, които иначе има навсякъде - или си търсехме на место, или в интернет, но винаги осланяйки се на собствените си впечатления. Но пристигайки там не знам защо се отзоваме в това бюро, където тя ни препоръчва този хотел, създавайки някаква "паника", как места нямало, не знам си какво (е имаше от другият ден някакъв фестивал, ама дали е било така, така и не разбрахме...), обяснява ни, как това било "последнтата стая" , цената ни устройва, макар и да не е никак малка в сравнение с това, което плащахме на други места, и приемаме. Пристигайки в хотела, едно от първите неща, които ми правят впечатление е един плакат, на който пише, че хотела бил отличен от не знам си кой сайт за най-добър хотел за жени. Хем го виждам, хем не се замислям много. Хотелчето иначе е симпатично, удобно разположено - настаняваме се, все още не осъзнавайки. О, мале, какви картини се разиграваха следващият ден на басейна - УЖАС! Нищо особено против "обратната резба", ама защо да ми я натикват в очите, а и като ги гледах "влюбените" си мислех, че са станали лесбийки просто защото мъж не ги е поглеждал, и с право Грозни, недодялани, безформени, груби мъжкарани .... абе никакви сходства с мадамите от The L-Word, поне да си изплакне човек окото. Не се чувствах/ме комфортно... , но две нощи се издържат, особено след като човек ограничи престоя си в хотела до нужният минимум. М каза, че е чувствал някакво особено отношение (защото ясно е, и лелките бяха "от другите" ), не нелюбезни в точнит смисъл на думата, но някак си под мотото: "абе ще те обслужим, защото си плащаш, ама не си наш човек".

Освен това, може би и поради това, че времето беше "извън сезона", ми се струваше, че острова е пренаселен от "ниското ниво американец", дошъл на ваканция сега предимно поради по-ниските за него цени. Малко ми напомняше Ballermann - за неразбиращите, това е "понятието", което се ползва за евтин, просташки туризъм, от шумни, неприятни, обикновено пияни германци в хавайски ризки, разкопчани до пъпа и чехли-адидас. На вторият ден имаха и фестивал т.н. Parrothead, които допринесоха за шумната навалица...

Иначе острова е красив, както навсякъде във Флорида, много, много, ама наистина много зеленина. Къщите са повече карибски стил, отколкото американски. Пиене, ядене... а, и залеза на слънцето!, грандиозен!!
    Там - пак по препоръка на госпожа-туристическо бюро - излязохма с лодка в океана, на среща с делфини , и гмуркане, аз обаче пропуснах последното, че беше много прохладно. М не беше много впечатлен от коралите, в Египет сме виждали далеч по цветни и красиви, но не мога да определя, дали това се дължи на мястото, което посетихме, или на облачното време - знае се, че слънчевата светлина се отразява на цветовата гама. Та, Key West трябва човек да посети, когато за пръв път е по тези земи, няма начин... в мен обаче не остави това обикновено усещане, което имам: О, тук искам да се върна, някой ден пак!

След тези два дни се връщаме по същият път, отново минаваме само покрай Маями, за да отседнем в Fort Lauderdale, един от моите фаворити! Там много ми хареса, наистина "Венеция на Америка", както често бива назоваван. Чисто, чисто - то не че някъде видяхме мръсно - но просто там като че ли и самата публика повече ми допадаше. Широк, красив плаж. Приятно за разходки, по брега или във вътрешността. Та, ако някой иска да прекара във Флорида "третата си младост" , едно от местата, които бих препоръчала е това. Е, трябват му на човек само няколко милиончета, за "бяла спретната къщурка", и "лодка" да стига до нея
    ... и добра пенсийка, след това, за ежедневните джобни пари

Следващата ни спирка е Орландо - за следващите четири дни, но преди това посещаваме Cape Caneveral... кво да се прави, всяко момче някога е мечтало да бъде космонавт. Правим тура, виждаме сувалката ... коя беше, че не я помня End, End... Endeavour . Аз се чудя - как това доста тромаво изглеждащо ми "летателно тяло" е обикаляло из небесата, а очичките на "момченцата" блестят ли блестят. Чичката, който води тура иначе разказва не само доста въодушевено, а и (вероятно) интересно, стига да разбирам всичко. Както и да е, видях и това!

Пристигаме в Орландо, привечер е. Отсядаме в хотела и тръгваме наоколо. На около 2-3 км. има доста приятно местенце с барчета, ресторанти, магазини. Разходката до там е за нас "нищо", 15-20 мин, до половин час пеша - пиколото ни гледа като "зелени човечета", когато му заявяваме, че нямаме нужда нито от колата, нито от такси.
    В Орландо - няма начин (а и няма много какво) - на план са увеселителните паркове. Ние смятаме да посетим три - Walt Disney, Universal Studios, Epcots. Това са само три, от сигурно триста наоколо. За мен Орландо е идеалното място за почивка на фамилии с деца! Или "непораснали възрастни"! За хора на години... става, ама след вторият парк, третият го "жертвахме"! все пак това, което не мога да не спомена е организацията на тия амеиканци - такова нещо е Европата н я м а! Европейците сме малко като "обце" в подобни ситуации, а там всичко е като по конец! Ако някой се блъска или прережда, то той/тя говори я руски, я немски... Разбира се, след като сме вече там, качваме се на повечето атракции, на някой пращам М сам, че на мен кръвното ми се качва само като ги гледам. Че е "извън сезона" чувстаме и там - не в цените, за еднодневен билет те са "безбожно" високи, колкото повече посещава човек, толкова по-евтино става, но в посетителите. За Америка, направо "празно"! А и не знам какъв е тоя наш късмет, ама все ни слагат най-отпред (щото там не можеш да седнеш където искаш, казват ти: ред не знам си кой!). Та на едно от тях, такава вода ни окъпа, че бяхме като мокри мишки, добре че слънце печеше да изсъхнем.
    Е, стигаше ми толкова , време ми беше за, за?!?!? за, заааа, а за какво мислите??! - шопинг, разбира се!

Шопинг! Рай, Рай, РААААААЙЙЙЙЙЙ ви казвам е в тази Америка!

(Апропо, като се настанявахме в този хотел, пиколото много се изненада, че сме повече от две седмици в Америка, а куфарите ни са толкова леки. Ма да ни беше видял на заминаване.... )

След Орландо, тръгваме за Мексиканският залив, където ще обикаляме седмицата, преди да се върнем в Маями.

Последна редакция от Kремена : 20-11-2011 в 14:30

Блог публикации
    1

2 от 2 потребители одобряват мнението. => одобрявам | не одобрявам

не съм забравила, че имам да довършвам, но ще е уикенда. Може би тогава ще пусна и албума

Потребител с мнение

2 от 2 потребители одобряват мнението. => одобрявам | не одобрявам

Цитирай Първоначално написано от Kремена Виж мнението
    не съм забравила, че имам да довършвам, но ще е уикенда. Може би тогава ще пусна и албума

Слушай к'во! УикендЪ свършИ.До утре сутринта да си се поправила!

Блог публикации
    1

Цитирай Първоначално написано от amici Виж мнението

Слушай к'во! УикендЪ свършИ.До утре сутринта да си се поправила!
    хахаха

Блог публикации
    1

за любимото (а)миче , и за всички на които е интересно.

И така, потегляме за Gulf of Mexico. Пътят от Орландо до първата ни спирка Clearwater е не повече от час, два. Очаквам "зелената" вода там, защото ми е казано, че Атлантика е по-сиво-син, а ГоМ е зелен. Обаче няма такива филми, даже водата, на моменти, е доста по-тъмна от колкото от другата страна. Вероятно е от времето, което следващите два дни е доста духовито (пак). За това пък слънцето, СЛЪНЦЕТО , залеза - безкраен хоризонт като "опожарен" - ГРАНДИОЗНО!!! Вероятно няма да е пресилено, ако кажа, че в Калифорния видях може би най-невероятният изгрев на слънце (в Каньона), но на западното крайбрежие на Флорида - най-невероятните залези!

Иначе "друзя" ако почна сега трябва да разказвам - палми, бряг, пясък (много, много ситен и бял), палми, бряг, пасък... и т.н. Флорида НЕ е особено богата на природни забележиетлности (за други да не говорим ). Там е повече за почивка според мен, и се чудя защо европейците, по-специално швейцарците, не ходят там просто на почивка (не да обикалят), а летят по не знам си колко часа за да отидат на някакъв остров, който "предлага" същото малко или много (палми, бряг и много ситен, бял пясък), ама на площ 100м2. А във Флорида кеф ти град, кеф ти самота, и то наистина на приблизително малки разстояния...

Пътуваме и колкото по на юг отиваме, независимо дали като цяло по маршрута, или в някое селище в което сме, толкова по-"тузарско" става. Градовете следват една неотлъчна схема - покрайнините западнали (макар и чисто!), по бреговете - хотели, или къщи като палати! Вероятно пенсионерите, които Цени спомена, наистина си прекарват там старините на топличко. Видяхме много по тия места, докато Маями и околия е по-младежко!

По това трасе отседнахме в Clearwater, Treasure Island, Fort Meyers и Naples. Ако някой някога се отзове по тези земи, и по този мрашрут, с цялото си сърце бих му препоръчала нощувката в Treasure Island, Bilmar Beach Resort. Това е от тези места и "събития", които не се случват винаги, а случайно. Ние нямахме никакви резервации за хотели, освен за Маями Бийч, и решавахме "спонтано". Поне два пъти се набутахме страхотно, а ако преброя я хотела в Key West , ще станат три. И да ви кажа, "набутахме" се тогава, когато искахме "да минем с малко" . Тоя филм не го прожектират и там, или поне не много често.
    Евтино - миии.... всеки си знае, ама аз повече от една нощ не можех да издържа в два oт хотелите в които бяхме: Holiday Inn Clearwater и в Naples, The Naples Courtyard Inn, хехехе, какви снимки са изтупанчiли на сайта - евала на фотографа, бих казала .
    В първият настанихме се ние, ще излизаме, аз седя в колата, М се върна нещо да вземе от стаят. Лелеее по едно време като се надигна едно бучене, ама БУЧЕНЕЕЕЕ ви казвам, направо имах чувството, че Земята пропада, тресе се колата. Направо така се панирах, не знам накъде да гледам, и въобще "кръвта ми спря в жилите", ама наистина. УЖАС!
    ... а то какво (мислите)?
    Ми наш Отел точно на "опашката" на летището там (St. Petersburg), и като заизлитат тея машини, ще ни отнесе. Обаче добре, че и там май имат забрана за кацане и излитане през нощта, та разтресе само един път като бяхме легнали, около 22 часа, и това беше. Там преживяхме и 2ри шок! (за това май съм така лошо настроена). Вечерта осъзнахме за първи път (моля ви, колата вече я имаме от повече от седмица ). че багажникът й не се заключва, ами си е денонощно отключен. Всичко в него - куфари, бягажи, понякога лептопа, всичко! В хотелите за по една нощ (а в лесбийският и за две, че и там колата беше паркирана просто на улицата ) ние се настаняваме чанта с най-необходимото, оставяйки всичко останало на "произвола на съдбата"....
    Изумяхме... на другият ден нова кола, отново "опознаване" и пълен напред!

Вторият хотел, който не искам да запомня беше в Naples. Да ви кажа там, не знам на нас ли се дължеше, на какво ли, пълна дезориентация. Искахме хотел на брега, търсихме, но освен на някакви клубове - не знам си какъв "клъб роял" за където нито ЕГНто, нито членските карти ни вършеха работа, намерихме точно един, иначе наистина супер хотел, и това беше! Показаха ни стая, ... и ние... с кой акъл не я взехме, ами решихме още да търсим... !!??, та накрая уморени се набутахме в един от тези "мотели" дето по кримитата вечер ги посещават масовите убийци . Оживяхме, ама аз май много не спах, че все гледах една цепка м/у пердето и прозреца, дето светеше от вън, и аз все чаках да се появи "сянка"-та.

За това пък хотела от по-горе (както и този във Форт Маярс, но той беше скъп), направо беше СЪКРОВИЩЕ, на Острова на съкровищата! Във всяко едно отношение!

Да, вероятно някой ще каже - абе за една вечер... Хм... не знам, може би с годините, човек някак си си иска удобствата. Само "да е чисто", май не ми стига вече.

Преди да се завърнем в Маями ни предтвоеше една атракция, посещението на резервата Everglades, вкл. и среща с крокодили!

На мен много ми хареса там! Видяхме и крокодили и то какви!!! (ще ги видите на смиките). Не ни изядоха, както е видно! Обаче за сметка на това ни изядоха комарите! Ама наистина, нищо, че се бяхме напръскали с някаква отрова, а си пропуснал местенце, а са ти разказли играта! Видяхме и други животинки.... абе хареса ми там, много. С Кептън .... ауууу забравих му името, а вчера го помних, като го гледах на снимката. Сетих се обаче - Кептън Garry!

И така, след това преживяване, обратно за Маями. Там сме последните три дни, като средният е "наречен" за - хахаха - знаете за какво!

Времето последните четири, пет дни ставаше все по-топло! За "съжаление"... Завръщайки се. този път не страдах така от джетлега, както миналият, но температурният шок беше голям.

Какво да кажа в заключение!??

Харесвам Америка! Да! Наистина я смятам за държава, която си заслужава да се посети! сега чакам да видя и Ню Йорк (а дано! ), за да реша за себе си, ако можех да почна от начало как щях да степенувам. Със сигурност обаче първо щях да ида във Флорида, а след това на Западният Бряг. Не, Флорида, не е нито "скучна", нито "грозна"... просто е по-"забравима" от Калифорния и наоколо, ако мога така да се изразя. И още нещо е различно! - Бакшиша! Във Флорида на повечето места той е ВКЛЮЧЕН в сметката. Пише си колко, и си е включено. Човек дава още наистина доброволно, и то само за extraordinary good service. Не ни се налагаше изключително често да добавяме ... Това е положението - има си професии, и серитьорската е една от тях, при които работата трябва да се "контролира" от дохода/бакшиша (млм и опит от Швейцария ). Разбира се светлинни години обслужването там е отдалечено от това, което предлагат тукашните "разглезени" сервитьори, но и НЕ беше "това", което бяхме запомнили от миналият път, и което така ме беше шашнало!

От "криза" нищо не видях, освен ако не е "криза", че вече не във всеки магазин един те таксува на касата, а друг ти опакова покупките!?? Във Форт Лотърдейл се заприказвах с един румънец, а в Маями, в заведението NEXT на Lincoln Road, на бара работи българин. Не говорих с него, защото беше зает, каза ми сервитьорката - рускиня, с която се заговорих.

Иначе заобиколени бяхме предимно от амис, макар и от всякъде!, и тук таме някой турист. И пак, и отново, някак си им се радвах. Непринудеността им, бързият им начин на влизане в контакт, на мен поне особено ми допада.
    Знаете ли кое ОСОБЕНО ме впечатли този път? Бяхме на места на които имаше много деца (паркове)! Видяхме много възрастни хора! как един път не чух дете да реве, да пищи, майка му/или баща му да му се карат на всеоуслошание, и да го "възпитават" пред хората!?!?Спокойни, СИГУРНИ в себе ми изглеждаха деца, и ми правеше впечатление едно изпълено с любов и респект отношение на родителите им към тях, чувстващо се не само в тона и начина, а и в думите! А бабоците и дядковците - усмихнати, спокойни, няма стрес, няма начумерени...

Направиха ми и впечатление обаче, трябва да спомена, и много дебели! Толкова, "на куп", не бях виждала. Млади, средна възраст... обаче спасение няма, докато почти всичко "сладни". А всъщност, видяхме с очите си, американеца може да се храни крайно здравословно, ако иска. В магазините каквото душа ти иска... но, може би и това е "кризата"?? Евтина и бърза храна, със съответните резултати...

Но да не се отплесвам.

Това е! Следва Ню Йорк... и после, някой ден живот и здраве, Хаваи!

(снимките като сколасам)
    Последна редакция от Kремена : 29-11-2011 в 23:36 Причина: много съм бързала, та да пооправя грешките

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •